Wersje językowe

Kup w przeciągu:

13

[]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj.

Paczki wysyłamy w pierwszy dzień roboczy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro lub w następny dzień roboczy

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (InPost Paczkomaty 24/7) już od 299,00 zł.
Jak przewozić psa w samochodzie za granicę 0
jak przewozić psa w samochodzie za granicę

Przewóz psa w samochodzie za granicą to wyzwanie, które musi spełniać pewne przepisy - warto wiedzieć jak prawidłowo przewozić swojego pupila. W wielu krajach, w tym i w całej Unii Europejskiej (UE), istnieją specjalne przepisy dotyczące przewożenia zwierząt, które mają na celu zapewnienie ich bezpieczeństwa podczas podróży. Przede wszystkim, pies powinien być przewożony w sposób, który nie powoduje mu cierpienia, co zapisane jest w ustawach o ochronie zwierząt.

Pamiętajmy też że transport psa w samochodzie wiąże się z koniecznością zabezpieczenia go – pies powinien być przypięty specjalnymi szelkami lub przewozić go w transporterze, gdzie będzie bezpieczny nawet w razie gwałtownego hamowania. 
Krajowy kodeks ruchu drogowego przewiduje również, że pies w jadącym samochodzie nie może przeszkadzać kierowcy i musi być umieszczony w tylnej części auta – najbezpieczniej w bagażniku. Zasady dotyczące przewozu psa w samochodzie mogą się różnić w poszczególnych krajach, dlatego zawsze warto sprawdzić lokalne przepisy przed podróżą samochodem z psem za granicę. Przewożenie psa w samochodzie to nie tylko kwestia bezpieczeństwa zwierzęcia, ale też naszego komfortu podczas jazdy.

Podczas transportu czworonoga warto pamiętać o regularnych przerwach w podróży, aby nasz pupil mógł się porozciągać i załatwić swoje potrzeby. Bez względu na to, czy jedziemy do innego kraju, czy planujemy dłuższą podróż samochodem, przewóz psa musi być przemyślany i odpowiednio zorganizowany. Pamiętajmy, że to od nas zależy, jak bezpiecznie będziemy podróżować z naszym czworonożnym przyjacielem. 

Kara za nieprawidłowe przewożenie psa w aucie

Przewóz psa, czy innego zwierzęcia w pojeździe, jest kwestią ściśle regulowaną przez prawo o ruchu drogowym. W Polsce obowiązuje zasada, według której zwierzaka należy przewozić w sposób, który nie stwarza zagrożenia dla bezpieczeństwa osoby znajdującej się w pojeździe. Przepisy mówią także o tym, że transport zwierząt musi być realizowany w sposób, który nie powoduje cierpienia i stresu dla ładunku. Pies, który nie jest zabezpieczony pasami bezpieczeństwa na tylnej kanapie, nie tylko jest narażony na utratę zdrowia, ale także zagraża bezpieczeństwu pasażerów. Dlatego ważną kwestią jest to, aby zawsze podróżować z psem zabezpieczonym pasami.

Właściciel psa, który łamie te przepisy, musi liczyć się z konsekwencjami w postaci mandatu. Kara za nieprawidłowe przewożenie psa w aucie, zgodnie z polskim prawem o ruchu drogowym, jest surowa i może wynosić nawet do 500 złotych.
Podróż z psem nie oznacza jednak tylko odpowiedniego zabezpieczenia czworonoga. Właściciel musi również pamiętać o takich kwestiach jak paszport dla psa, jeśli planuje podróż poza granice kraju. W przypadku takiej podróży, konieczne jest posiadanie owego paszportu dla psa, czyli dokumentu potwierdzającego dane zwierzęcia i jego aktualny stan zdrowia. Paszport powinien zawierać informacje na temat szczepień i zabiegów przeciwpasożytniczych, które były wykonywane na psie. Dokument ten jest wymagany podczas kontroli na granicy. 

W ustawie o ochronie zwierząt czytamy, że przewóz zwierząt w sposób powodujący cierpienie, stres czy strach, jest karane mandatem w wysokości od 1.000 do 5.000 zł. To oznacza, że wielokrotna nieodpowiedzialność może przynieść właścicielowi dotkliwe konsekwencje finansowe. Bezpieczne i zgodne z prawem przewożenie zwierząt to obowiązek każdego posiadacza psa. 

Ważne jest, aby pamiętać o przygotowaniu specjalnej klatki transportowej lub pasów bezpieczeństwa przeznaczonych dla zwierząt, które są mocowane do zaczepów w aucie. Czworonogi nie mogą poruszać się swobodnie po pojeździe podczas jazdy. Narażałoby to zarówno psa, jak i pasażerów na niebezpieczeństwo w razie nagłego hamowania czy kolizji. 
Ponadto właściciel psa ma obowiązek zadbać o odpowiednie warunki transportu swojego pupila. To oznacza, że w czasie podróży zwierzę musi mieć dostęp do świeżego powietrza, wody i pokarmu. Nie można także pozostawiać psa bez opieki w samochodzie, zwłaszcza latem, kiedy temperatura w aucie może drastycznie wzrosnąć, co stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia zwierzęcia.

Przestrzeganie tych wszystkich zasad jest nie tylko obowiązkiem wynikającym z przepisów prawa, ale przede wszystkim troską o bezpieczeństwo i dobrostan naszych czworonogów. 

Maty i transportery samochodowe do transportu psów

Podróżowanie z psem samochodem wymaga odpowiedniego zabezpieczenia psa, zwłaszcza jeśli jest to duży pies lub średnie psy. Aby bezpiecznie podróżować z naszymi zwierzętami domowymi, powinniśmy przewozić je w specjalnych matach transportowych lub transporterach samochodowych. Zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, psy można przewozić w pojazdach typu kombi, ale nie na tylnej kanapie, tylko w bagażniku auta, w taki sposób, aby nie stwarzały zagrożenia dla bezpieczeństwa osób podróżujących. Bagażnik nie powinien być pełny, a pies w bagażniku powinien mieć zapewniony komfort i bezpieczeństwo.

Aby bezpiecznie przewozić psa, należy zainwestować w dobrą matę transportową lub transporter, które są wysoce rekomendowane do przewożenia zwierząt domowych. Wybór odpowiedniej maty czy transportera zależy od wielu czynników, takich jak rozmiar psa, długość jego futra, typu rasy i wielkości pojazdu. Duże i średnie psy są często przewożone w transporterach, które zapewniają im więcej przestrzeni i komfortu. Transporter psów to także doskonałe rozwiązanie dla właścicieli psów, którzy chcą zapewnić swoim pupilom bezpieczne warunki podczas jazdy samochodem.

Bezpieczne przewożenie psów samochodem jest bardzo ważne dla przewożenia ładunku i bezpiecznego przewozu psa. Jeżeli pies jest zbyt duży do przewożenia w transporterze, powinniśmy przewozić go w specjalnym przegrodzeniu między siedzeniami, aby nie wpływał na bezpieczeństwo jazdy. Bez względu na to, czy przewozimy psa małego, średniego czy dużego, przypięcia zwierzęcia jest fundamentalne, aby zapobiec nieszczęśliwym wypadkom. Każdy właściciel psa powinien pamiętać, że bezpieczeństwo naszego pupila jest najważniejsze, zwłaszcza podczas długich podróży. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl